DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Júl   »  
  «   2024   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Kamil


Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

WISC 2023 - očami účastníčky

« Späť
Aktuality » WISC 2023 - očami účastníčky

WISC – World Indoor Skydiving Championships – 2023

Majstrovstvá sveta! Prvýkrát v histórii malo Slovensko na takomto evente zastúpenie v ženskej kategórii FS (formation skydiving) v podobe tímu Kiss My Grips! Bola to obrovská skúsenosť, stretnúť sa so svetovou špičkou, hoci teda rozvrh nám udelil nemilosrdné poradie lietania tesne za Hayabusou (priemer na kolo 30,4 bodu). Rozpis následne ešte vylepšili, a tak sme šli rovno po Arizona Airspeed (áno, to su tí, čo to vyhrali s priemerným skóre 32,3 bodu). No ale na druhej strane to znamenalo vidieť ich fakt zblízka. Tľapnúť si s nimi tesne po ich výkone a tesne pred tým našim :-) Američania, Francúzsko, Qatar Tigers, ale aj topky ženskej kategórie – nenápadné francúzky, ktoré to celé vyhrali, američanky XPG4, angličanky NFTO a samozrejme české Cubs. V našich „normálnejších“ ???? končinách rebríčka neboli zase ďaleko talianky, či španielky. Celé to bola skvelá príležitosť vidieť prípravu, sústredenie a prežívanie súťaže tohto formátu u všetkých týchto svetových tímov. Obrovským zážitkom je ale samozrejme odžiť si aj vlastné napätie spojené s majstrovstva­mi sveta.

Možno trochu pozadia – Kiss My Grips (Jana Sky Faixová, Veronika Kontárová, Michaela Galková, Ivica Just) sme dali dokopy relatívne nedávno, v novembri 2022. Štyri podobne motivované ženy, ktoré spolu nikdy predtým nelietali, ale veľmi rýchlo sa zhodli na spoločnom cieli. Za nami je pol roka skvelých tréningov, pričom posledné tri mesiace nás koučoval, či už zblízka alebo zďaleka, viacnásobný majster sveta Dennis Praet z belgického profi tímu Hayabusa. A aj keď sám súťažil so svojim tímom a bojoval o medajlové umiestnenie, pripravoval počas majstrovstiev na jednotlivé súťažné kola aj nás. Náš tím zalietal osobný súťažný rekord s priemerom 15,2 bodu na 35 sekundové kolo.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporovali, na Slovensku, či v zahraničí, napriek nášmu relatívne neskorému začiatku, a ktorí nám držali palce až do posledného kola súťaže. Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou niečoho takého, pomerať si sily v celosvetovom merítku, načerpať množstvo inšpirácie a motivácie do budúcna a ukázať, že aj na Slovensku máme aktívnych a súťažechtivých skydiverov.

Neboli sme na to ale sami – Slovensko malo okrem ženskej FS disciplíny zastúpenie ešte v disciplíne Solo Freestyle, kde reprezentoval Aleš Hrebík. Slovenský juniorský skydiving sa zviditeľnil prostredníctvom dievčenskeho FS tímu SDU Gen Z.

Za väčšinu fotiek ďakujeme Palinovi Letkovi.

Ivica Just

Zdroje:

zverejnené: 24.04.2023 | aktualizované: 24.04.2023 | počet zobrazení: 11992

počet prístupov od 19.01.2016: 1453981
počet prístupov dnes: 980