DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Máj   »  
  «   2024   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Bernard


Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Svetové hry: Roman Dubský najlepší v presnosti, celkovo deviaty

« Späť
Aktuality » Svetové hry: Roman Dubský najlepší v presnosti, celkovo deviaty

Slovenský reprezentant v parašutizme Roman Dubský obsadil 9. priečku v canopy pilotingu na Svetových hrách v neolympijských športov v Birminghame. V konkurencii 34 súťažiacich potvrdil príslušnosť k svetovej špičke. V disciplíne na presnosť pristátia bol v Alabame najlepší.

Svetové hry: Roman Dubský najlepší v presnosti, celkovo deviaty

Roman Dubský bol v utorok jediný slovenský zástupca, ktorý zasiahol do bojov na Svetových hrách.

Odskákali celý program

Parašutistom sa napokon podarilo odskákať všetkých dvanásť naplánovaných zoskokov v štyroch disciplínach – presnosť pristátia, vzdialenosť, freestyle a rýchlosť. Roman Dubský bol v presnosti najlepší. V prvom kole tejto discipíny bol štvrtý, v ďalších dvoch už najlepší.

S výnimkou úvodnej vzdialenosti, v ktorej bol deviaty, a druhého kola rýchlosti, v ktorej obsadil 21. priečku, v ostatných siedmich skokoch bol v druhej desiatke. V celkovom súčte umiestnení dosiahol hodnotu 148 bodov. Víťazom canopy pilotingu na Svetových hrách sa stal Francúz Cedrid Veiga Rios.

Roman Dubský absolvoval výnimočné preteky

V Birminghame absolvovali parašutisti výnimočné preteky. V podobnom móde neskáču často. Disciplína freestyle sa na veľkých podujatiach hodnotí samostatne a nepočíta sa do celkového hodnotenia.

„Jediná disciplína, ktorá mala rovnaké pravidlá ako na Svetových pohároch, je presnosť pristátia. V nej sa mi darilo. Vzdialenosť i rýchlosť mali pozmenené pravidlá. Navyše nám pridali freestyle, ktorý má inak osobitné preteky. Je to úplne iná súťaž ako na iných podujatiach,“ vysvetľoval počas súťaže Roman Dubský, ktorý sa zúčastnil už aj na Svetových hrách pred deviatimi rokmi. V kolumbijskom Cali obsadil 10. priečku, tentoraz sa teda zlepšil o jednu pozíciu.

Slovenský národný aeroklub sa pripája k blahoželaniam.

Zdroj: www.olympic.sk / Peter Pašuth

« Späť

zverejnené: 17.07.2022 | aktualizované: 17.07.2022 | počet zobrazení: 15785

počet prístupov od 19.01.2016: 1391890
počet prístupov dnes: 817