DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Jún   »  
  «   2024   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

meniny má Sidónia


Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Slovenskí profesionálni vojaci žnú medzinárodné úspechy

« Späť
Aktuality » Slovenskí profesionálni vojaci žnú medzinárodné úspechy

Zdroj: Slovenskí profesionálni vojaci žnú úspechy aj v medzinárodnej konkurencii

Autor: MO SR – KOd | Foto: MO SR – Ivan Kelement | Dátum: 02.11.2021

Minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko dnes v priestoroch rezortu obrany prijali a ocenili kpt. Sylviu Šebestian a rtn. Tomáša Marcineka. Obaja sa významne presadili v medzinárodnej konkurencii na svetových športových podujatiach.

Príslušníčka Síl pre špeciálne operácie OS SR kpt. Sylvia Šebestian získala na tohtoročnom Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach siedme miesto v kategórii žien, a to v konkurencii viac ako 170 účastníčok. Zároveň si na košickej maratónskej trati už po šiesty raz vybojovala titul majsterky Slovenska v maratóne žien. Okrem titulov a umiestnení ocenila aj prijatie u ministra obrany. „Ako profesionálna vojačka vnímam pohyb ako súčasť môjho života. Som rada, že sa mi takýmto spôsobom darí v dobrom slova zmysle reprezentovať ozbrojené sily a verím, že nejde o posledný úspech,“ uviedla.

Druhým oceneným je odborník padákovej, výsadkovej a záchrannej služby OS SR rtn. Tomáš Marcinek, ktorý tento rok na majstrovstvách sveta v parašutizme v Rusku vybojoval významný úspech – v disciplíne „presnosť pristátia“ sa v rámci celosvetovej konkurencie umiestnil na treťom mieste. „Parašutizmus nie je pre mňa len povolaním v ozbrojených silách ale tiež vášňou vo voľnom čase, preto sa už dnes pripravujem na ďalšiu výzvu – majstrovstvá sveta, tentokrát vojenských jednotiek,“ povedal rtn. Marcinek, ktorý je osemnásobným majstrom SR v parašutizme a tiež držiteľom slovenského rekordu v presnosti pristátia.

„Naše vojačky a vojaci excelujú nielen pri plnení služobných úloh doma a vo svete, ale aj v silnej konkurencii na rôznych medzinárodných fórach. Je to výsledok ich precíznej prípravy a chuti neustále sa zlepšovať, častokrát aj na úkor osobného voľna. Klobúk dolu, som na nich hrdý a ďakujem za skvelú reprezentáciu ozbrojených síl a Slovenska,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko taktiež vyzdvihol chuť vojakov stále napredovať a odovzdávať nadprácou získané skúsenosti a spôsobilosti ďalším príslušníkom Ozbrojených síl SR. „Bolo mi potešením vyjadriť im podporu a poďakovanie aj osobne a verím, že sa pri takejto príležitosti stretneme opäť – budem im držať palce,“ uviedol.

« Späť

zverejnené: 10.11.2021 | aktualizované: 10.11.2021 | počet zobrazení: 26808

počet prístupov od 19.01.2016: 1425869
počet prístupov dnes: 408