DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Jún   »  
  «   2023   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia - Ružomberok 2018 - report

« Späť
Aktuality » Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia - Ružomberok 2018 - report

V dňoch 20. – 21.7.2018 hostilo športové letisko Lisková pri Ružomberku 18 športovcov a 9 dvojčlenných družstiev, pri príležitosti Otvorených majstrovstiev Slovenska v parašutizme 2018, v disciplíne presnosť pristátia.

Organizovanie tohtoročnej súťaže patrilo pod „krídla“ parašutistickej skupiny COMPACT Skydive zo Spišskej Novej Vsi, na pôde svojej sesterskej dropzóny na Liptove, v spolupráci s Aeroklubom Ružomberok a Parašutistickým klubom SNA , z poverenie Slovenského národného aeroklubu (SNA).

Počas tejto dvojdňovej akcie si účastníci zmerali svoje sily v troch kategóriách a to „A“, ktorú tvorili všetci športovci, v kategórií B, kde boli vyhodnotené výsledky medzi športovcami, ktorí netvoria reprezentačný tím SR, čím získala súťaž na väčšej atraktivite. Treťou disciplínou bola presnosť pristátia dvojčlenných družstiev, pričom boli spoločne hodnotené individuálne výsledky športovcov.

Súťaž pozostávala z ôsmych zoskokových kôl a semifinálového a finálového kola jednotlivcov. Zoskoky sa vykonávali z lietadla Cessna 182.

Bolo skutočne obdivuhodné sledovať fantastické výkony všetkých športovcov, a aj napriek tomu, že každý bojoval sám za seba, celá súťaž sa niesla v priateľskej atmosfére a nepochybne v duchu fair play.
Absolútne víťazstvo, teda víťaz kategórie „A“ s výsledkom len 11 cm po desiatich kolách si vybojoval Tomáš Marcinek z tímu Fastfly. Na druhom mieste sa umiestnil Pavol Urban z družstva Padaj.sk A a tretie miesto patrilo Karolovi Adamčíkovi z Martina (Mix 1 SNA).
V kategórií „B“ stál na stupni víťazov Emil Petro z tímu COMPACT Skydive. Peter Kaľavský (Aeroklub Košice) obsadil druhé miesto a tretie doplnil Tibor Glesk (Mix 1 SNA).
Stupne víťazov v družstvách obsadili na prvom mieste Padaj.sk A, na druhom Mix 1 SNA a na treťom mieste Fastfly OSSR.

Táto súťaž bola súčasne kvalifikáciou na Majstrovstvá sveta v Bulharskej Montane, ktoré sa uskutočnia už v auguste tohto roku a na ktoré sa nominovalo 5 reprezentantov.

Skvelá atmosféra, fantastické výsledky, obdivuhodná presnosť a disciplína športovcov sú prívlastky, akými je možné opísať priebeh tejto významnej súťaže. K tomu samozrejme dopomohli aj sponzori a partneri, ktorí sa podieľali na úspešnom priebehu a kvalite týchto Majstrovstiev. Víťaz v kategórií „A“ sa mohol tešiť hlavnej cene v podobe novej športovej helmy na mieru od spoločnosti Tonfly. Víťaz kategórií „B“ získal prémiu piatich tréningových zoskokov na presnosť pristátia od PKSNA na letisku SNV. 3 víťazné družstvá sa mohli tešiť z hodiny tunelového lietania v Hurricane Factory, ako aj ďalším cenám od spoločností Adamsport.eu.
Na záver získal jeden náhodne vylosovaný pretekár voľnú letenku na Helicopterboogie v SNV od organizátora pretekov COMPACT Skydive.

Na celý priebeh súťaže dozerala hlavná rozhodkyňa Katarína Bokšanská zo Spišskej Novej Vsi a úlohy riaditeľa súťaže sa zhostil predseda AK Ružomberok Miroslav Vrbenský.

Leteckú atmosféru celého podujatia dotvorila prezentácia firmy Tomark Aero z Prešova – výrobca celokovových lietadiel Viper a Skyper a tiež niekoľko vzletov aerovlekov AK Ružomberok.

Absolútnu bodku celému podujatiu dalo dokonalé, letné horúce počasie.

Všetkým chceme poďakovať za to, že prispeli k tomu, aby tohtoročné Majstrovstvá Slovenska boli práve také, aké boli, či pri organizovaní, podpore alebo svojou účasťou. Víťazom blahoželáme a reprezentantom držíme palce na Majstrovstvách sveta v Bulharsku.

Poďakovanie ešte raz patrí všetkým partnerom a sponzorom akcie: AK Ružomberok, SNA, PKSNA, Tonfly, Hurricane Factory, Adamšport, MT výťahy, Mestská televízia Ružomberok, Tomark Aero a Požičovňa oblohy.

Na prevzatie:

Odkazy:

zverejnené: 01.08.2018 | aktualizované: 01.08.2018 | počet zobrazení: 137416

počet prístupov od 19.01.2016: 1454008
počet prístupov dnes: 1007