DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Február   »  
  «   2023   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Majstrovstvá Slovenska 4-WAY FS OPEN 2022 - report

« Späť
Aktuality » Majstrovstvá Slovenska 4-WAY FS OPEN 2022 - report

Rozcestník:

 

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ…
…by sme už radi počuli, ale opäť v tejto téme žiadne prekvápko. Súťaž opäť vyhrala dlhodobo na Slovensku neporazená Skydive University Slovakia s bodovo dvojnásobným ziskom ako stále rastúci a úspechy doma i v zahraničí zbierajúci tím Gang Bang. Ale nepredbiehajme úplne všetko a poďme si zo širšia povedať, aké to tento rok bolo.

 

 

Do súťaže sa prihlásili 4 tímy z toho jeden zahraničný tím z neďalekej Moravy, tím s prozaickým názvom ATOM+, na prvú to znie tak nejak podivne, ale keď zistíte, že je to vlastne Alan, Tomáš, Olda, Michal a nejaké to kameramanské +, tak to naberá na zábave a hlavne je to prvý tím, ktorého mená členov si proste zapamätám;). ATOM+ nepodcenil prípravu a spolu s tímami Gang BangWolf Pack sa zúčastnil štvrtkového tréningového dňa. Trénovať sa vďaka „nádhernému“ počasiu začalo okolo 18:00 na športovom bare, kde tím Gang Bang pod vedením Jana Sky Faixova intenzívne takticky spracovával súperov z tímu ATOM+, áno všetkých. Neskôr v reporte sa dočítate, či a ako sa jej to podarilo…

 

 

Preteky sa začali presne podľa časového plánu pod taktovkou hlavného rozhodcu Maroša Polakoviča. Vyhlásená bola kategória AA s troma tímami (Skydive University Slovakia, ATOM+Gang Bang), podľa pravidiel kategórie Rookie sám so sebou v bodovom naháňaní súťažil pomerne nový slávnický tím Wolf Pack. Tím rozhodcov posilnený samotným prezidentom SNA Miroslavom Gáborom si vykonával počas celého dňa svoju prácu viac než precízne.

Napriek pretrhanej a neurčitej oblačnosti boli preteky odpálené presne podľa plánu a prvé kolo stúpalo do 3500m už o 9:00 v posádke Skydive University SlovakiaWolf Pack. Tímy ATOM+Gang Bang pripravení a ustrojení čakali, či sa prvé dva tímy navrátia mokré po guľovačke. O 20 minút boli v stúpaní aj oni, nakoľko počasie, ktoré zo zeme vyzeralo neurčito bolo vo vzduchu úplne na pohodu.

Po prvom kole vyzerali preteky veľmi vyrovnane. Rozdiel medzi jednotlivými tímami nebol väčší ako 2 body.

 

 

Po druhom kole favorit súťaže Skydive University Slovakia dostal druhý dych a od tohto momentu o rozdiel minimálne jednej triedy dominoval súťaži. Väčšia sranda sa diala v boji o 2. miesto medzi tímami ATOM+Gang Bang, ktorí mali tú česť bojovať počas stúpania už v lietadle. Snaha o zmätenie súpera formou falošných informácií o zoskoku na tím ATOM+ nezabrala, tak sa tím Gang Bang musel spoliehať na ich zbabrané výskoky a svoje výkony. Našťastie ATOM+ svoje výskoky držal v konštantnej kvalite, čo umožnilo tímu Gang Bang zvádzať vyrovnaný súboj až do posledného 5. kola. Po piatom kole tím Skydive University Slovakia nazbieral 60 bodov a tímy ATOM+Gang Bang zhodne 30 bodov. Dohodou kapitánov tímov s rozhodcami nastal rozstrel vo forme šiesteho zoskoku, v ktorom tím Gang Bang opäť nepokazil výskok a dokonca nezbabaral ani zoskok, čím predskočil tím ATOM+ o 3 body a zaslúžil si tak konečné 2. miesto. Tím ATOM+ sľúbil, že si príde dodatočne natrénovať výskoky z opačných dverí, ako je zvyknutý a tímu Gang Bang to nabudúce určite nedaruje(ani v tréningu…).

Počas tohto boja sa odohrával individuálny bodový zápas o zlepšenie tímu Wolf Pack, ktorý pre mňa ako externého pozorovateľa robí perfektné pokroky a verím, že ho v najbližších sezónach uvidíme vo vyšších kategóriách.

Súťaž dopadla ako dopadla, tímy sa umiestnili ako sa umiestnili, avšak toto celé by nebolo možné, ak by sme nemali štedrých sponzorov(Skydive Slavnica, Juraj Demovič a ďalší), oddaných rozhodcov, Branislava Stanislava a Michala Stráňavského a ich neutíchajúcu podporu športu, Skydive University Slovakia iich organizáciu a generovanie športovcov, PKSNA, Slovenský národný aeroklub generála Milana Rastislava Štefánika a vás samotných športovcov. Ďakujeme vám zo ❤️.

Jozef Just

Konečné umiestnenie:

AA

 1. Skydive University Slovakia / 60b
  • Peter Novák
  • Richard Kolozsi
  • Maroš Piliar
  • Ivica Just
  • kamera Miroslav Šlesarik
 2. Gang Bang / 31b
  • Jana Faixová
  • Tomáš Čačko
  • Marián Mindek
  • Jozef Just
  • kamera Pavol Letko
 3. ATOM+ / 30b
  • Alan Dudek
  • Tomáš Trunečka
  • Olda Zbíral
  • Michal Petržela
  • kamera Jan Lískovec

Rookie

 • Wolf Pack / 25b
  • Juraj Cibulák
  • Juraj Demovič
  • Matúš Foltán
  • Liliana Cibuláková
  • kamera Martin Čáp

Na prevzatie:

Komplet videjo pack: www.youtube.com

Videá:

1. kolo

Skydive University Slovakia

 

Gang Bang

 

Atom+

 

Wolf Pack

 

2. kolo

Skydive University Slovakia

 

Gang Bang

 

Atom+

 

Wolf Pack

 

3. kolo

Skydive University Slovakia

 

Gang Bang

 

Atom+

 

Wolf Pack

 

4. kolo

Skydive University Slovakia

 

Gang Bang

 

Atom+

 

Wolf Pack

 

5. kolo

Skydive University Slovakia

 

Gang Bang

 

Atom+

 

Wolf Pack

 

6. kolo – rozstrel

Gang Bang

 

Atom+

« Späť

zverejnené: 20.09.2022 | aktualizované: 22.09.2022 | počet zobrazení: 34197

počet prístupov od 19.01.2016: 1421324
počet prístupov dnes: 818