DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Júl   »  
  «   2024   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Tím Skydive University majstrom SR v indoor skydivingu 2017

« Späť
Parašutizmus » Aktuality » Tím Skydive University majstrom SR v indoor skydivingu 2017

60 pretekárov z 5 krajín v 10 súťažných kolách. Tak vyzeral už štvrtý ročník otvorených Majstrovstiev slovenskej republiky v tunelovom lietaní skupinovej akrobacie, ktoré sa 3. marca 2017 uskutočnili v Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši.

Pätnásť tímov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Slovinska a Chorvátska súťažilo v disciplíne zvanej Formation skydiving RW 4-way, teda skupinovej akrobacii 4-členných družstiev, kde pretekári v šibeničnom čase 35 sekúnd predvádzajú vopred vyžrebované formácie, tvary v polohe na bruchu a ich cieľom je vykonať ich bez chýb a zopakovať ich v pracovnom čase čo najviac krát.

„Indoor skydiving je veľmi mladý šport, ktorý navyše zatiaľ nepatrí medzi olympijské športy, a teda nie je finančne akokoľvek podporovaný zo strany štátu alebo iných inštitúcií. O to viac nás teší fakt, že záujem o skydiving čím ďalej viac rastie a že si k nemu ľudia v akomkoľvek veku nachádzajú čoraz častejšie cestu“, uviedol Miroslav Gábor, predseda usporiadateľskej organizácie, Parašutistického klubu Slovenského národného aeroklubu (PK SNA).

Lietanie vo veternom tuneli bývalo skôr predovšetkým tréningovým ihriskom pre budúcich parašutistov, ktorí sa tak učili základným princípom zvládania voľného pádu po vyskočenií zo 4000 m z lietadla v rámci výcviku. „Dnes už je indoor skydiving samostatným športom, v ktorom môžu prebiehať oficiálne majstrovstvá. A pätnásť družstiev z 5 rôznych krajín je dôkazom, že význam tohto športu rastie“, doplnil Miroslav Gábor.

10kolová súťaž v 3 kategóriách

ilustračný obrázok – tvary a bloky

Tímy boli rozdelené v troch kategóriách. V začiatočníckej kategórii „Rookie“ sa medzi sebou stretlo 5 slovenských tímov a jeden tím z Chorvátska. Prvýkrát sa súťaže zúčastnil aj prvý slovenský ženský tím, 4inspire. V kategórii Rookie si 1. miesto odniesol slovenský tím 6–4B.

Ďalšie štyri slovenské tímy sa potom bili o víťazstvo v strednej kategórii „A“. So súhrnným počtom 192 bodov vyhral tím Hurricane Factory Wings.

Do najťažšie kategórie „AA“, kde sa jedná už o vysoko profesionálne výkony, sa zaradili slovenské tímy Skydive University Slovakia a Padaj.sk A, český ženský tím Elements, slovinský tím Dragonslayers a rakúsky tím Autstria total 1, ktorý svojím totálnym výkonom 211 bodov tiež predstihol ostatných pretekárov.

Medzi slovenskými tímami získal najvyššie skóre tím Skydive University Slovakia v zložení Peter Novák, Maroš Piliar, Richard Koloszi a Juraj Kremmer, ktorí sa tak 3.4.2017 stali opäť majstrami slovenskej republiky.

„Chystáme sa v našej kategórii na otvorene Majstrovstvá ČR do Prahy. V apríli nám končí Evropská tunelová liga šiestym kolom. Aby sa náš tým ešte viac zocelil a získal nové skúsenosti, ideme aj do anglického Bedfordu, kde sa zúčastníme najväčšej svetovej súťaže v tunelovom lietaní v kategórií FS 4-WAY. S prichádzajúcim letom a teplom chceme pokračovat tréningovými zoskokmi z lietadla, kde máme ešte veľa práce.“, vysvetľuje zodpovedný prístup tímu Skydive University Slovakia vedúci tímu Peter Novák.

Tím Skydive University Slovakia tak potvrdil svoje víťazstvo a po zlatej medaile z apríla 2016 v Majstrov­stvách Českej republiky Open a získaní 1. miesta aj v outdoor Majstrovstvách slovenskej republiky RW 4-way v auguste 2016 sa tak už tretíkrát stal najlepším slovenským tímom v skupinovej akrobacii.

« Späť

zverejnené: 22.03.2017 | aktualizované: 22.03.2017 | počet zobrazení: 283803

počet prístupov od 19.01.2016: 1452892
počet prístupov dnes: 953