DTO SNA

DTO (Declared training organization)

Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03


LŠZ SNA

Smernica SNA LŠZ-2 | Spôsobilosť lietajúcich športových zariadení (LŠZ) – letún


Antidoping

logo Antidopingová agentúra SR

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je uznaný viac ako 170 vládami (UNESCO Dohovor proti dopingu v športe).

Slovenský národný aeroklub ako národný športový zväz sa zaväzuje dodržiavať antidopingové pravidlá v súlade so svetovým antidopingovým programom, ktoré prijala Antidopingová agentúra SR (SADA).


Kalendárik

  «   Júl   »  
  «   2024   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Iľja, Eliáš


Staré stránky

Staré stránky SNA sú dostupné na adrese http://old.sna.sk.

Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov 04.08.2018 - Očová

« Späť
Parašutizmus » Aktuality » Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov 04.08.2018 - Očová

Pútavá parašutistická disciplína Canopy piloting (pilotovanie padákov) si aj tento rok získala záujem širokej verejnosti počas Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov 2018 na letisku Očová. Tohto podujatia sa zúčastnilo 9 súťažiacich, z ktorých 1 pochádzal z Českej Republiky. Na výkony týchto skúsených športovcov, ktorých počty zoskokov sa rátajú na tisíce, sa napriek bohatému programu podujatí v blízkom okolí, prišlo pozrieť cez 1300 divákov. Väčšinu návštevníkov tvorili rodiny s deťmi a mladé partie ľudí. Diváci mali možnosť nahliadnuť na podujatie aj z hora vďaka vyhliadkovým letom lietadlom, ktoré prebiehali celý deň. Večer počas priaznivých poveternostných podmienok sa nám podarilo zrealizovať aj vyhliadkové lety návštevníkov na upnutom balóne.

Tento ročník podujatia bol viac zameraný na ukážky rôznorodosti a krás parašutistického športu. Okrem súťažných a dych berúcich pristáti parašutistov, návštevníkov najviac zaujali vystúpenia akrobatickej skupiny Compact Skydive – ktorí predvádzali unikátnu spoločnú akrobaciu na padákoch s názov CRW, akrobatické a umelecké vystúpenia leteckých modelárov, či zlietanosť a umenie pilotov z domáceho Očovského aeroklubu na motorových aj bezmotorových lietadlách. Svoje parašutistické schopnosti predviedli aj reprezentanti Slovenska na presnosť pristátia a Roman Dubský a Pavol Urban, ktorí doslova zasvišťali nebom v špeciálnych kombinézach Track-suit s dymovnicami.
Deti mohli naplno využívať rôzne pozemné atrakcie ako starodávnu stíhačku, skákacie hrady, trampolínu, stánky s detskými hračkami, či tzv. Očovskú pláž pozostávajúcu z pieskoviska a malého bazénu. Rozhodne zaujímavou atrakciou boli vystavené letecké modely a foto-bunka s foto pamiatkou pre každého návštevníka zdarma.
Počas dňa sa po registrácií vylosovali 2 výhercovia, ktorí si na vlastnej koži na mieste vyskúšali tandemový zoskok. Tí, ktorým sa vyhrať nepodarilo mali ešte možnosť skúsiť svoje šťastie v tombole s atraktívnymi cenami.

Po ukončení leteckých show prišlo na radu vyhlásenie výsledkov. Pred nimi sme ale s radosťou dali priestor krstu výnimočnej knihy Podpoľanie z neba – autorov Milan Paprčka (foto) a spoluautorka Adriana Drugová (text). Krstným otcom sa stal náš známy letecký mechanik Ďuri Uhliar, ktorý ju symbolicky polial leteckým benzínom. Majstrom Slovenska roku 2018 sa stal Roman Dubský, druhé miesto obsadil skokan z domáceho očovského aeroklubu Ján Vrbický a tretie miesto patrilo Maránovi Mikulovi.

Ďakujeme v prvom rade všetkým našim partnerom, vďaka ktorým sme mohli toto neziskové podujatie zorganizovať a tiež médiám za spoluprácu a podporu. Na ďalší ročník sa môžete tešiť o rok a to 29.7.2019.

Nižšie prikladáme link na stiahnutie fotografií (zdroj: Róbert Ujlaky, Róbert Beneš, Tomáš Náther ) a výsledkové listiny.

Odkazy na fotografie a video:

Výsledkové listiny:

« Späť

zverejnené: 10.08.2018 | aktualizované: 10.08.2018 | počet zobrazení: 166602

počet prístupov od 19.01.2016: 1460539
počet prístupov dnes: 208