Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Vitajte na stránke SNA

Slovenský národný aeroklub generála Milana Rastislava Štefánika bol oficiálne zaregistrovaný na Federálnom ministerstve dopravy ČSFR 6. februára 1990, ako člen Aeroklubu Českej a Slovenskej federatívnej republiky

SNA – občianske združenie je samostatným, nezávislým, dobrovoľným, otvoreným a nepolitickým združením základných organizačných článkov – aeroklubov /ZOČ/ združujúcich záujemcov o letecké športy.

V roku 2014 je Slovenský národný aeroklub zaregistrovaný ako prijímateľ 2%.  Za Vaše príspevky ĎAKUJEME.

Správa o slovenskej leteckej akrobacii za rok 2014

Máme za sebou ďalší rok, plný prekvapení, úspechov, ale aj sklamaní a smutných rozlúčok nielen s technikou, ale aj s ľuďmi.
Akrobatické lietanie na Slovensku v roku 2014 pod SNA bolo možné na lietadle Z526F OM-CRO, ktoré sa podarilo po GO motora uviesť do prevádzky v druhej polovici roku 2014.
Okrem toho na Slovensku akrobaciu lietajú majitelia súkromných akrobatických lietadiel:
- J.Viskupič Extra 330SC a Extra 300L
- R.Singmann Cap 231
- Yak 52 v Košiciach
- 2x Zlin Z142....
a skupina slovenských pilotov lieta v Českej republike, kde bohužiaľ počas minulého roku prišlo tiež k úbytku akrobatických lietadiel – dolietané dve Zlin Z142 a dve Zlin Z50M. Napríklad LAC KV má v tomto momente iba dve akrobatické lietadlá, Z50M OK-TRM a 8KC Decathlon OK-DEC, takže možnosti lietania v Českej republike sú čím ďalej obmedzenejšie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

Uznesenie pléna č. 5/2014

zo dňa 22.11.2014

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Uznesenie prezídia SNA č. 14/2014

zo dňa 8. novembra 2014

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Správa z 108. generálnej konferencie FAI

Delegáti z členských krajín FAI sa zúčastnili 108. generálnej konferencie FAI, ktorá sa konala v Pattayi, Thajsko, v piatok 17. a v sobotu 18.októbra 2014. Akcia bola úspešne zorganizovaná thajským kráľovským leteckým športovým združením (RASAT), ktoré je členom FAI od roku 1979.
Závery z generálnej konferencie, napríklad znovuzvolenie prezidenta FAI Dr. Johna Grubbströma, sú uvedené nižšie. Úplný zápis bude zverejnený na webových stránkach FAI na začiatku roka 2015.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

Konferencia vzdušný priestor pre všetkých 2014

Tento rok sa podujala zorganizovať túto konferenciu Žilinská Univerzita.

Uskutoční sa v utorok, dňa 04.11.2014, sa od 9.00 v Žiline, v priestoroch Gama klubu, ubytovacie zariadenie Veľký Diel.

Program konferencie a PRIHLÁŠKA. Neváhajte so svojou účasťou.

SNA je jedným z najväčších používateľov VP SR a konferencia je stretnutím všetkých používateľov vzdušného priestoru SR s úradmi - tými ktorí použitie vzduchu nad SR regulujú a organizujú. Preto Vás na toto  stretnutie srdečne pozývame, prídite si vypočuť čo sa aj vo Vašom vzduchu chystá a plánuje.

Ak máte podnety alebo námety ako zlepšiť využívanie VP SR, píšte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Informácia

Aeroklub Egypta prostredníctvom svojho gen. sekretára (Waffik El Tabiy) oznamuje všetkým záujemcom, ktorí  by chceli navštíviť Egypt svojim lietadlom registrovaným v ktoromkoľvek aeroklube, že Aeroklub Egypta je pripravený zabezpečiť vydanie všetkých povolení a výnimiek z  požadovaných poplatkov na egyptských letiskách počas ich cesty.Aeroklub Egypt môže tiež usporiadať a zabezpečiť návštevu akejkoľvek skupiny pilotov, ktorí majú úmysel vykonať turné po Egypte.
Adresa :
Aero club of Egypt  secretary general
E mail : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Tel/fax : 0020223935873   - 00202239550990020223955099
P.O.BOX : 19 Mohamed Farried - Code No. 11518 Cairo -Egypt
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

OZNÁMENIE

Prezident SNA oznamuje predsedom ZOČ SNA, že plánovaný termín konania pléna SNA sa mení z 8.11.2014 na 22.11.2014 v Žiline

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Pozvánka Aeroklubu Poprad

Vážení leteckí kolegovia, priatelia a nadšenci. Dovoľujeme si Vás opäť po roku pozvať na tradičné súťažno - zábavné podujatie Gulash Rallye 2014, spojené s ukončením leteckej sezóny pod Tatrami.

Uskutoční sa 4. októbra 2014 v priestoroch Aeroklubu Poprad na Letisku Poprad - Tatry.
Prezentácia súťažiacich bude prebiehať od 7:00 do 14:00. Súťažiacich, ktorí k nám zavítajú z iných aeroklubov prosíme, aby sa prihlásili vopred vyplnením formulára na webe Aeroklubu Poprad z dôvodu zabezpečenia bezproblémového vstupu do priestorov medzinárodného letiska.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Poďakovanie prezidenta SNA

Vážený pán JUDr. Štefan Vittek, Klub navigačného lietania,  AIR SYMPATIA Trenčín

Vážený pán predseda,

Keď som pred rokom zverejnil na stránke SNA list, ktorým som vyjadril hrdosť a zadosťučinenie nad vynikajúcim výsledkom našich pilotov v „Rally“ na 9. Majstrovstvách Európy, možno to mnohí považovali za dielo šťastnej náhody.

Rád konštatujem, že tento veľký úspech bol začiatkom Tvojej obrovskej motivácie, keď si vytušil možnosti počtom malého kolektívu navigátorov. Obzvlášť potešujúce je to, že si vsadil na mladých, ktorí svoje majstrovstvo nepochybne budú neustále zdokonaľovať.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

 

Partneri