Rajecká balónová fiesta 2020

« Späť
Balónové lietanie » Aktuality » Rajecká balónová fiesta 2020

V auguste tohto roku sa konalo v poradí už piate podujatie „Rajecká balónová fiesta“, kde sa prezentovalo niekoľko zaujímavých balónov s netradičnými tvarmi. Fiesta je v podstate stretnutie pilotov balónov a ich posádok. Balónové lietanie je doslova dobrodružstvo, zábava a veľké očakávanie, ktoré nadchne každého priaznivca „vzduchoplavby“.

Aj preto vďaka akcii, akou je balónová fiesta, si mnohí mohli vyskúšať vyhliadkové lety nad obľúbenými miestami, akými sú napríklad Rajecká dolina, Turiec, Kysuce či Orava. Okrem komerčných letov sa však organizujú aj rôzne súťažné disciplíny, v rámci ktorých sú vytýčené body, ktorými treba preletieť čo najbližšie a najpresnejšie. To si vyžaduje vysokú odbornosť a skúsenosť pilotov balónov. Samozrejme, aj pri tomto druhu lietania všetko závisí od meteorologických podmienok. Každý let má totiž svoje neopakovateľné špecifiká. Dôležité sú najmä priaznivé poveternostné podmienky, akými sú predovšetkým rýchlosť vetra v mieste štartu, ktorá by nemala byť väčšia ako 4 m/s, počasie bez dažďa, rizika búrky, bez hmly a bez prudkých nárazov vetra.

Ak ste nestihli balónovú fiestu tento rok, máte možnosť znovu sa jej zúčastniť na budúci rok, a pokiaľ chcete letieť balónom čo najskôr, kontakt nájdete na stránkach spoločnosti balonom.sk s.r.o, ktorá je v súčasnosti jediným a aj prvým balonárským združením na území žilinského kraja.

 

Foto: Radoslav Pastorek

Zdroj: www.letectvosr.sk

« Späť

zverejnené: 20.08.2020 | aktualizované: 20.08.2020 | počet zobrazení: 2842

počet prístupov od 19.01.2016: 411945
počet prístupov dnes: 427